Inne,  Wydarzenia

Akcja Rejestracja- Komórkomania

23 października naszej szkole jest organizowana „Komórkomania” –  Akcja Rejestracja. Jest to projekt organizowany przez Fundację DKMS skierowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest pozyskanie nowych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych.

Fundacja DKMS to niezależna organizacja non-profit, działająca w Polsce od 2008 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Akcja Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 23 października 2019 r.

Godzina: 8:00 – 15:00

Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelski

Adres:  Tomaszów Lubelski ul. Wyspiańskiego 8

Zarejestrować może się każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kg. (bez dużej nadwagi). Zajmuje to niewiele czasu i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Ze względu na to, że decyzję o pozostaniu dawcą szpiku może podjąć tylko osoba pełnoletnia, informujemy pełnoletnich uczniów naszej szkoły o możliwości zarejestrowanie się, wszystkich natomiast prosimy o przekazanie zaproszenia i  materiałów informacyjnych swoim dorosłym bliskim i znajomym. Będą oni mogli zarejestrować się w naszej szkole w dniu akcji