Wydarzenia

Bartosz dla Niepodległej

To hasło przyświecało dzisiejszemu koncertowi, jaki odbył się w Auli im. Dyrektora Józefa Rybickiego w ramach obchodów przez naszą szkołę 101.rocznicy odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

Na uroczystość przybyli ważni goście: pan Tomasz Zieliński – poseł na Sejm RP, pani Barbara Krawczyk – starszy wizytator Lubelskiego Kuratorium Oświaty  Delegatury w Zamościu, pan Mariusz Kobiałka – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, pan Leszek Dmitroca – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów oraz Pani Kinga Łuczak – przewodnicząca Rady Rodziców. Po tradycyjnym odśpiewaniu hymnu gości powitał dyrektor Bartosza, pan Leszek Bober.

 W narracji  poprzedzającej koncert  uczniowie zaznaczyli wyraźnie niezwykłe znaczenie odzyskanie wolności dla losów Polaków i naszej narodowej tradycji. Te same wątki pojawiły się też w przemówieniach gości. Szczególną rolę naszej szkoły w kontynuowaniu tych tradycji w lokalnym środowisku i krzewieniu naszej kultury poza granicami Polski dostrzegła pani wizytator Barbara Krawczyk, podkreślając też wpisanie naszych działań zarówno w realizację priorytetów ministerialnych, jak też wprowadzania i rozwijania kompetencji kluczowych w programie dydaktycznym.

Koncert w wykonaniu członków zespołów The One i Bartosz Band zachwycił wszystkich zebranych – zarówno gości, jak też uczniów Bartosza. Tym razem miał on charakter klasyczny. W repertuarze pojawiły się między innymi kompozycje Szopena, Ennio Morricone, tradycyjny czardasz i wiele innych.  Wybrzmiały pięknie flet, obój, saksofon, skrzypce i pianino a głosy wokalistów doskonale zgrały się z akompaniamentem instrumentów.