Wydarzenia

Dzień Języków Obcych

                W  poniedziałek, 18 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się „Dzień Języków Obcych”.   Ta coroczna impreza rozpoczęła się od gier i zabaw dla klas pierwszych po szkole podstawowej.  Młodzież z klasy 2a przygotowała dla nich różne konkurencje, m.in.: łamańce językowe, kalambury, układanie dialogów do krótkich filmów oraz testowała praktyczną znajomość języka niemieckiego i angielskiego u swoich młodszych kolegów. Wszystkie klasy poradziły sobie wspaniale z przygotowanymi dla nich zadaniami.  Po ośmiu konkurencjach zwycięską klasą okazała się klasa 1ap, drugie miejsce zajęła 1dp, a trzecie 1bp.

                Druga część imprezy skierowana do klas pierwszych po gimnazjum rozpoczęła się piosenką w języku niemieckim oraz przedstawieniem „Kopciuszek” w języku angielskim. Te wystąpienia przygotowali starsi koledzy i koleżanki z klas drugich. Następnie klasy pierwsze uczestniczące w tym spotkaniu przedstawiły stroje, tradycje i potrawy charakterystyczne dla wybranych krajów. Klasa 1bg reprezentowała Grecję, 1cg – Hiszpanię, 1dg – Francję,  a 1eg – Rosję. Poszczególne klasy swoje wystąpienia rozpoczynali od zaprezentowania na scenie kultury i tradycji utrzymywanej w danym kraju od pokoleń. Uczniowie przedstawili wiele ciekawostek  dotyczących reprezentowanego kraju oraz sposób, w jakim dany kraj jest u nas postrzegany.  Każde państwo ma swoje zwyczaje kulinarne, które mogliśmy poznać dzięki pomysłowości uczniów. Z tej okazji przygotowali oni dania charakterystyczne dla prezentowanego przez nich kraju. Na scenie uczniowie występowali w strojach symbolizujących dany kraj.

„Dzień języków Obcych” był okazją nie tylko dla dobrej zabawy, ale też próbą sprawdzenia swoich umiejętności językowych, przełamania barier związanych z posługiwaniem się językiem obcym, a także zachętą do ich dalszej nauki.