Inne,  Osiągnięcia,  Wydarzenia

Lubelskie Wspiera Uzdolnionych 2019/2020

W dniu 10 grudnia 2019 r. w Sali Operowej Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbyła się gala wręczenia stypendiów uczniom w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019/2020”. Z naszej szkoły 7 uczniów klas pierwszych otrzymało to wyróżnienie. Są to: Łukasz Bałabuch, Jakub Dworniczuk, Anna Krzaczkowska, Rokasana Lipian, Igor Mróz, Julia Sagan i Michał Suski. Aby uzyskać to stypendium należało zostać laureatem lub finalistą kuratoryjnego konkursu przedmiotowego, otrzymać na koniec roku szkolnego co najmniej dwie oceny celujące z przedmiotów przyrodniczych i mieć wysoki wynik z egzaminu zewnętrznego kończącego dany etap edukacyjny. Gratulujemy tak wysokiego wyróżnienia i jesteśmy dumni, że zdolni i pracowici uczniowie wybierają  dla dalszego kształcenia naszą szkołę. Życzymy im kolejnych sukcesów w dążeniu do osiągnięcia wysokich rezultatów w nauce i w dalszym rozwoju osobistym. W tym roku do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło łącznie 942 wnioski. Stypendium w wysokości 400 zł przez kolejne 10 miesięcy przyznano 399 uczniom szkół średnich mieszkającym lub uczącym się w województwie lubelskim. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali z rąk wicemarszałka Michała Mulawy oraz wicekuratora Eugieniusza Pelaka listy gratulacyjne i drobne upominki. W programie znalazła się również część artystyczna i poczęstunek.