Współpraca,  Wydarzenia

Nasz udział we współpracy Polsko-Węgierskiej

W dniu 29 listopada 2019 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja podsumowująca projekt: Polsko-Węgierski Model Samorządowej Współpracy Międzynarodowej. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego z udziałem Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. W spotkaniu tym z naszej szkoły wzięli udział Damian Kiszczuk (klasa 2c) oraz Patryk Przednowek (klasa 3c) wraz z dyrektorem Leszkiem Boberem. Celem omawianego na konferencji projektu było przeprowadzenie analizy współpracy jednostek samorządowych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podlaskiego z węgierskimi jednostkami samorządowymi.

Na konferencji  zaprezentowano wyniki badań oraz wnioski zawarte w raporcie, który posłuży do opracowania dalszych instrumentów wspierających polsko-węgierską współpracę samorządową.

Wyjazd przedstawicieli naszej szkoły na to spotkanie był związany  z uczestnictwem  naszych uczniów w projekcie „Rozwijanie zainteresowań młodzieży szkolnej partnerstwem Polski i Węgier” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim przy wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.