Konkursy,  Projekty UE,  Współpraca,  Wydarzenia

Podsumowanie projektu „Rozwijanie zainteresowań młodzieży szkolnej partnerstwem Polski i Węgier”

 W dniu 29 października 2018 r. w Auli im. Dyrektora Józefa Rybickiego odbyło sie podsumowanie projektu „Rozwijanie zainteresowań młodzieży szkolnej partnerstwem Polski i Węgier” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim przy wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im.  Wacława Felczaka. W projekcie oprócz naszej szkoły wzięły udział pozostałe szkoły średnie prowadzone przez powiat tomaszowski. W ramach projektu zorganizowane zostały wykłady przybliżające tę tematykę, jak też testy sprawdzające znajomość historii współpracy polsko-węgierskiej, których celem było wyłonienie laureatów – uczestników podróży edukacyjnej do Budapesztu. W czasie wakacji uczniowie „Bartosza” – Jakub Kaczkowski i Bartłomiej Drabik wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Krasiczyna, gdzie uczestniczyli w szeregu wykładów, pokazów i imprez dotyczącą stosunków polsko-węgierskich. Dnia 12 września 2019 roku odbył się wykład dr. Łukasza Lewkowicza o tej tematyce. Uczestnicząca w nim grupa uczniów klas humanistycznych mogła w ten sposób uzupełnić swoją wiedzę szkolną  i przygotować się do jej sprawdzenia za pomocą testu. Sprawdzian ten wyłonił pięcioosobową grupę laureatów, którzy w nagrodę wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Budapesztu w dniach 2-4 października 2019 roku. Z naszej szkoły w gronie laureatów znaleźli się Damian Kiszczuk ( kl.2c ), Katarzyna Wojtkielewicz ( kl.1dg ), Wiktoria Wawryszczuk ( kl.1bp ), Patryk Przednowek ( kl.3c ) i Bartłomiej Szponar ( kl.1ag ). Uczniowie ci pod opieką dyrektora Leszka Bobera i Leszka Pienkosa wzięli udział w podróży edukacyjnej do stolicy Węgier. Podsumowanie prowadził pan Józef Marynicz, dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji. Na wstępie głos zabrał pan Starosta Henryk Karwan, który podziękował posłowi Tomaszowi Zielińskiemu uczestniczącemu w spotkaniu za cenną inicjatywę wzbogacającą naszą ofertę edukacyjną, po czym poseł Tomasz Zieliński przedstawił genezę pomysłu na ten projekt. Głos zabrał również Sekretarz Powiatu Dariusz Czop, który jako kierownik podróży edukacyjnej podziękował wszystkim uczestnikom wycieczki za ich wzorowe zachowanie podczas wyjazdu. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli prezentacje dotyczące realizowanego projektu. Na zakończenie spotkania uczniowie uczestniczący w wyjeździe edukacyjnym oraz ich opiekunowie otrzymali z rąk Starosty podziękowania i nagrody.