Konkursy

Wyniki II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, biorąc pod uwagę:

– poprawność języka niemieckiego (wymowę i akcent),

– interpretację utworu,

– ogólny wyraz artystyczny i estetyczny,

– stopień opanowania tekstu utworu i długość utworu (w regulaminie recytowany tekst miał trwać od 3 do 5 minut) jury wyłoniło następujących zwycięzców:

1. miejsce – Zuzanna Tychlowiec „ Der kleine Prinz”(fragment), Antoine de Saint-Exupery, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie
  2. miejsce – Tomasz Bondyra, „Sie spricht nicht mehr”, Martina Hefter, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
  3. miejsce – Paula Litwin,”Die arme Frau”, Kurt Tucholsky , Szkoła Podstawowa w Suścu

oraz wyróżnienia:

1. Lidia Jakubiak, Szkoła Podstawowa w Majdanie Górnym
  2. Nikola Jania, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie
  3. Michał Makarewicz, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
  4. Magdalena Mijał, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
  5. Daria Oleszczuk, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
  6. Paulina Piłat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie
  7. Julia Urbańska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami i dyplomami.

Uroczyste rozdanie dyplomów, nagród i upominków odbędzie się w dniu 1 czerwca 2021 roku o godz. 10.00 w Auli im. Józefa Rybickiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, ul Wyspiańskiego 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami.