Bartosz - dni otwarte

Dni otwarte

Dni otwarte 2020

Dni otwarte Bartosza 2020 odbędą się w marcu, szczegółowe informacje zostaną opublikowane na tej stronie. W programie można spodziewać się między innymi:

  • Przedstawienia wizji, osiągnięć oraz oferty dydaktycznej szkoły
  • Zwiedzania historycznego budynku szkoły z 1929 roku projektu prof. Witolda Minkiewicza oraz hali sportowej
  • Wystąpień zespołów szkolnych The One oraz Bartosz Band
  • Pokazów doświadczeń przedmiotowych
  • Informacji dlaczego warto wybrać Bartosza oraz w jaki sposób przebiega rekrutacja

Dni otwarte 2019

We czwartek i piątek (21 i 22 marca 2019 roku) Bartosz ponownie zaprosił niecodziennych gości – w tym roku nie tylko uczniów gimnazjów z powiatu tomaszowskiego, ale także pierwszych absolwentów klas VIII. Impreza tego typu jest corocznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim i przyciąga tłumy zainteresowanych. Służy ona promocji szkół naszego powiatu w okresie, gdy gimnazjaliści stają przed wyborem swojej przyszłej szkoły. Bartosz co roku pokazuje, że właśnie tu, w naszej szkole, warto kontynuować naukę. 

Jak zwykle przygotowaliśmy dla gości szereg atrakcji. 

Z wizją pracy szkoły, jej osiągnięciami oraz ofertą edukacyjną na rok 2019/2020 uczniowie gimnazjów zostali zapoznani na spotkaniu z dyrekcją w Auli im. Dyrektora Józefa Rybickiego, gdzie przywitały ich szkolne zespoły The One i Bartosz Band. Goście zostali oprowadzeni po budynku szkoły przez uczniów Bartosza, poznając rozkład pracowni, ich wyposażenie, itd. O specyfice zajęć lekcyjnych i ich atrakcyjności mogli się przekonać, uczestnicząc w pokazach doświadczeń przedmiotowych np. z fizyki i biologii. Z innymi walorami naszej szkoły przyszli licealiści zapoznali się w rozmowach z uczniami i nauczycielami. 

Na hali sportowej, gdzie odbywały się zawody piłki siatkowej, można było obejrzeć występ cheerleaderek. Sala biologiczna zmieniła się w laboratorium, w którym młodsi koledzy mieli możliwość pracować z mikroskopem, a także sprawdzić swoje umiejętności w zakresie badania organów wewnętrznych człowieka. Podczas pokazów chemicznych licealiści w doświadczeniu o nazwie „smocza krew” pokazali, że nawet zwykła łyżeczka do herbaty może być niebezpieczna. Uczniowie klas o profilu matematyczno-fizycznym zaprezentowali doświadczenia fizyczne z dziedziny elektrostatyki, termodynamiki czy oddziaływania elektromagnetycznego. Z kolei humaniści udowodnili, że mimo nauki zajmującej w liceum sporo czasu, potrafią znaleźć chwile na rozwijanie swoich pasji, np. zajęć teatralnych, rysowania, śpiewu, a także programowania.