Leszek Bober

Od dyrektora

Bartosz to szkoła wyjątkowa, gdzie najważniejsi są jej uczniowie, ich marzenia oraz przyszłość. 

Miło mi powitać Państwa na stronie internetowej Bartosza! Zapraszam serdecznie do zapoznania się bliżej z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, jej osiągnięciami oraz ciekawą historią. Bartosz to szkoła wyjątkowa, gdzie najważniejsi są jej uczniowie, ich marzenia oraz przyszłość. Bartosza śmiało można by nazwać szkołą marzeń. Szkołą, która spełnia najróżniejsze marzenia od ponad 100 lat.

Bartosz powstał w 1917 roku realizując marzenie lokalnej społeczności o „dobrej szkole średniej”, wykorzystując najlepsze wzorce elitarnych szkół brytyjskich oraz francuskich nowego typu. Zielony kampus, o charakterze uzdrowiskowym oraz budowany przez 10 lat przepiękny budynek główny projektu prof. Witolda Minkiewicza, zajęcia praktyczne oraz dodatkowe, o których pisała ówczesna prasa w Chinach to tylko niektóre przykłady spełnionych marzeń. Szkoła od początku swojego istnienia pomagała spełniać różne marzenia swoich uczniów – w zachowanych relacjach z okresu dwudziestolecia międzywojennego możemy przeczytać o projekcie samolotu budowanego w piwnicach szkoły, wycieczce rowerowej dookoła II Rzeczpospolitej czy sukcesach na studiach na najlepszych uczelniach w kraju.

Wizytacja budowy gimnazjum 1929

Bartosz spełnia najróżniejsze marzenia swoich uczniów już od ponad 100 lat. Dziś nasi najambitniejsi uczniowie mają możliwość nauki w klasach uniwersyteckich w naszym mieście, dla wszystkich uczniów przygotowaliśmy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych. Naszych uczniów zachęcamy do działalności pozaszkolnej oraz charytatywnej. Bartosz już sześciokrotnie zdobył tytuł Szkoły innowacji, posiadamy srebrną tarczę Perspektyw oraz tytuł Szkoły z klasą Gazety Wyborczej. Te wyniki lokują nas w gronie najlepszych szkół w kraju. Posiadamy podpisane umowy na wykorzystanie najnowszych narzędzi edukacyjnych Google i Microsoft. Niezmiernie miło mi, kiedy rozmawiam z naszymi absolwentami o ich spełnionych marzeniach: studiach na najlepszych uczelniach w kraju i zagranicą, ciekawej pracy w największych międzynarodowych korporacjach, patentach i wynalazkach czy własnych startupach.

Życzę Państwu miłej lektury oraz spełnienia własnych marzeń!

Leszek Bober
dyrektor szkoły